Kraunasi...

Viršutinio žandikaulio greito plėtimo aparatas

Viršutinio žandikaulio greito plėtimo aparatas

Kas tai yra?

Viršutininio žandikaulio greito plėtimo aparatas plečia žandikaulį per vidurio siūlę ir sudaro papildomos vietos susigrūdusiems dantims, o taip pat koreguoja sąkandį, taip, kad sutaptų su apatiniu žandikauliu. Ypatingai jis reikalingas tada, kai yra labai siauras viršutinis žandikaulis.

Šis aparatas taikomas pacientams, kuriems yra susiaurėjęs viršutinis žandikaulis. Jis veiksmingas tada, kai pacientas dar yra pilnai nesuaugęs ir gomurinė siūlė yra pilnai nesukaulėjus. Berniukų siūlė sukaulėja maždaug 18 metų, mergaitėms kiek anksčiau - 13 metų.

Žandikaulis aktyviai plečiamas kelias savaites, o vėliau paliekamas maždaug pusei metų, kaip užlaikomasis aparatas. Greito plėtimo aparatas susideda iš sraigto ir žiedų, kurie cementuojami ant galinių virštunio žandikaulio dantų. Kartais vietoj žiedų, gaminama kelis dentis dengianti kapa. Suaugus paciento viršutinio žandikaulio siūlei, kartais reikalinga ir chirurginė intervencija.

Kaip sukti?

Jūsų aparato priekyje yra skylutė į kurią įdedama raktelis, jį įkišus reikia pasukti gomurio pusėn, kol pasimato nauja skylutė. Tada  raktelį ištraukite neatsukus atgal.

Jeigu jaučiate, kad aparatas laisvesnis vienoje pusėje ir atlaisvėjo, sraigto sukti nereikia, nedelsdami skambinkite savo gydytojui ir susitarkite  dėl artimiausio vizito.

Iš pat pradžių:

1. Dažniausiai nešojantiems neskauda, bet jaučiamas didelis spaudimas dantims.

2. Didžiausias spaudimas jaučiasi pirmąsias dvi – tris dienas. Tokiu atveju, galima išgerti nuskausminamųjų vaistų. Paskui pasukus sraigtą padidėjęs spaudimas jaučiasi tik pirmąsias sekundes.

3.Gali būti sunku kalbėti, kramtyti, ryti.

4. Gali pajautrėti liežuvis.

5. Gali jaustis spaudimas ties nosimi.

6. Kartais gali dėl spaudimo pradėti skaudėti galvą.

7. Reikės daugiau laiko skirti burnos higienai palaikyti.

Tinkamai aktyvavus aparatą, atsiras tarpas tarp priekinių dantų. Neišsigąskite  ir nenustokite sukti sraigto, kaip nurodė gydytojas. Tarpas užsidarys pats per 1-1,5 mėnesio. Galutinai dantų padėtis sureguliuojama bus plokštelių ar breketų pagalba.

Jei  pamiršote pasukti sraigtą, vėliau sukti dvigubai negalima. Laikykitės paskirto sukimo režimo.     

.