Kraunasi...

Greito plėtimo aparatas

Greito plėtimo aparatas


Daugelis tėvų veda vaiką pas ortodontą, kad ištiesintų dantis, tačiau ar žinojote, kad koreguoti vaiko sąkandį yra ne mažiau svarbu?

Greitas viršutinio žandikaulio plėtimas (RME) – tai ortodontinis gydymas, kuriam naudojamas ortodontinis plėtikas, kuris praplatina viršutinį žandikaulį, kai jis per siauras. Aparatas yra tvirtinamas specialiu cementu ir kurį laiką yra neišimamas iš burnos.

Kada reikalingas viršutinio žandikaulio plėtimas?

Esant kryžminiui sąkandžiui, kurio negydant gali išsivystyti veido asimetrija.

Praplečiamas dantų lankas, kad visi jūsų vaiko dantukai galėtų išdygti.

Tyrimai rodo, kad plėtimo aparatas praplatina ir kvėpavimo takų plotį, kas yra ypatingai svarbu augimo tarpsnyje.

Plėtimo prietaisas susideda iš metalinio karkaso su uždaru sraigtiniu mechanizmu viduryje. Šį varžtą galima reguliuoti, kad padidintumėte vaiko viršutinio žandikaulio plotį. Yra nedidelių dizaino skirtumų, tačiau dažniausiai jie yra cementuojami prie 2 ar 4 viršutinių dantų. Kartais reikalingi papildomi ortodontiniai mikrosraigtai.

Kadangi prietaiso negalima nuimti, prietaisas fiksuojamas 6-12 mėnesių. Per pirmas 2-4 savaites yra aktyviai platinamas viršutinis žandikaulis. Tada kurį laiką lieka pasyvus laikotarpis,kai naujas kaulas užpildyto tarpą tarp dviejų viršutinio žandikaulio pusių. Vėliau aparatas nuimamas ir sprendžiama, ar reikalingas tolimesnis ortodontinis gydymas.

Adaptacija prie aparato

Kaip ir prie bet kokių pokyčių, gali prireikti šiek tiek laiko, kol pripras. Jūsų vaikas gali jausti nedidelį diskomfortą 3–5 dienas po prietaiso pritvirtinimo, tačiau jis turėtų nuslopti, kai viršutinis žandikaulis išsiplečia.

Mityba

Paprastai rekomenduojama po cementavimo rinktis minkštą maistą. Kai vaikas pripras prie prietaiso, tai galima grįžti prie įprastos mitybos. Paprastai tariant, svarbu vengti kieto ar lipnaus maisto, kuris gali išjudinti prietaisą.

Valymas

Geriausiai aparatą valyti su vieno danties šepetėlius, priežiūrą palengvina irigatorius.

Aparato technikas: A. Pečiūra


 

.