Gydymas breketais susideda iš dviejų fazių: aktyvioji fazė, kai nešiojama breketus, kol dantys užima taisyklingą poziciją ir suformuojamas taisyklingas sąkandis. Gydymas trunka 1-3 metus. Gydymo laikas priklauso nuo dantų susigrūdimo, paciento nusiskundimų, paciento amžiaus bei paciento bendradarbiavimo su ortodontu. Kas 4-8 savaites reikia lankytis pas gydytoją ortodontą breketų aktyvacijai. Kita fazė - retencijos stadija, trunka ilgą laiką, kartais - visą gyvenimą, nešiojant išimamas plokšteles ar/ir fiksuotas vielas. Fiksuota vieta (reteineris) fiksuoja dantis jų naujoje pozicijoje, kad jie negrįžtų atgal.
Metaliniai breketai yra pagaminti iš nerūdijačio plieno ir padengti nikelio titano lydiniu - tai tradiciniai breketai, dažniausiai dedami vaikams ir paaugliams. Breketai yra skirstomi į ligatūrinius ir beligaturius. Ligatūriniai breketai: lankas juose fiksuojamas viela arba elastine gumyte. Beligatūriniuose breketuose viela yra fiksuojama durelių, esančių ant pačių breketų.
Liežuviniai breketai: šie breketai tvirtinami iš vidinės danties pusės, tad jie vizualiai yra nepastebimi. Tačiau jie tinkami ne visiems pacientams. Higiena su jais sudėtingesnė, nes liežuviniai breketai yra sunkiai matomi. Be to - dirgina liežuvį.
Keramikiniai breketai - šie breketai yra tokie, kaip ir metaliniai breketai, tik jie yra pagaminti iš keramikos, mažiau pastebimi. Trūkumai - sunkiau nuiimami, trapesni, gali lengviau nulūžti.
Invisalign - tai gydymas ne fiksuotais breketais, bet išimamomis plastikinėmis kapomis, kurios turi būti keičiamos kas dvi savaitės, nešiojamos 22 valandas per parą, išskyrus valgant, valant dantis. Gydymas brangesnis nei gydymas breketais, tinka ne visais atvejais.