Kraunasi...

Vaikų dantų traumos

Vaikų dantų traumos

Daugiausia traumų vaikai patiria žaisdami ir dūkdami su kitais vaikais. Labiausiai tėvai bijo, kad vaikas nukris, prasiskels galvą, susipjaustys. Neretai su minkštųjų audinių pažeidimais nukenčia ir vaikučių dantys. Dažniausiai pažeidžiami viršutiniai priekiniai dantukai. Įvykus danties traumai, labai svarbu žinoti, kaip tokiu atveju elgtis tėvams ir prižiūrėtojams, kokią pirmąją pagalbą reikia suteikti.

Pati paprasčiausia trauma yra danties emalio lūžis, kai nutrupa tik dantuko kraštelis. Tokiu atveju odontologas gali nupoliruoti aštrų kampą. Jei nuskilęs kraštelis yra didesnis, tada plombinėmis medžiagomis atkuriama danties anatomija. Atsitinka ir taip, kad esant didesnėms traumoms nulūžta ir dalis danties vainiko. Tada reikia surasti danties lūžgalį ir vykti pas odontologą. Natūralus danties audinys yra geriausia plomba, sutvirtinta su dantimi, ji atrodo natūraliai. Tai svarbu, nes dantų traumos dažniausia įvyksta estetinėje zonoje. Esant dideliam danties lūžiui, neretai atsiveria danties pulpa. Atsitikus tokiai nelaimei, reikia vaikui duoti nuskausminamųjų ir važiuoti pas odontologą.

Jei Jūsų vaikutis patyrė traumą galvos srityje, susižeidė lūpą, susitrenkė dantukus, nors ir nebuvo dantų sužeidimo požymių, dantukai atrodo sveiki, jų neskauda, vis tiek reikia nuvykti pas odontologą ir išsiaiškinti, ar nebuvo lūžusi danties šaknis, ar nebuvo pažeistas danties kraujagyslių ir nervų pluoštas. Atsitinka taip, kad sutrenkus dantuką jis atrodo paslankus ir juda, vadinasi jis išniro ir jam reikalingas įtvėrimas ir endodontinis (kanalų) gydymas.

Jei dantukas „muštas į vidų“

Pati sunkiausia pieninių dantukų trauma yra intruzija, kitaip tariant, kai dantukas įmušamas į „vidų“. Dantis gali būti taip įmušamas, kad visai pasislepia už dantenų, tai labai pavojinga, nes gali pažeisti nuolatinių dantų užuomagas. Nesudėtingais atvejais toks įmuštas dantukas yra paliekamas, kol išdygs pats, bet kartais reikia ir pašalinti. Jei įmušamas nuolatinis dantis ir nėra komplikacijų, laukiama, kol dantukas atsistatys, bet kartais reikia ir chirurgų ar ortodontų konsultacijos.


Jei dantukas išmuštas

Jei vaikas išsimušė dantį, pirmiausia atpažinkite, ar tai nuolatinis, ar pieninis dantukas. Mat pieninių dantų replantuoti (t.y. įstatyti atgal į burnytę) negalima. Dažniausiai dantukus išsimuša 7-10 metų vaikai, nes tokio amžiaus vaikų kaulai yra elastiškesni.Jei išsimušė dantuką, visų pirma vaiką nuraminkite. Tada raskite dantuką. Jei jis iškritęs iš burnytės, nuplaukite po šaltu tekančiu vandeniu ir bandykite įstatyti atgal, tada duokite vaikui ką sukąsti ir taip laikydami dantuką važiuokite pas gydytoją. Jei nepavyko dantuko įstatyti, tada dantuką įdėkite į specialų sūrų skystį, kurio galima įsigyti vaistinėse. Jeigu neturite, geriausia merkti į pieną ar naudoti akių lęšių skystį. Arba tegul vaikas laiko dantuką burnoje už žando. Jokiu būdu negalima jo laikyti vandenyje, nes dantis išsausės ir replantuoti jo nebeišeis. Danties negalima vežti ir sauso, suvynioto į popierėlį.

Jei nedelsdami kreipsitės į gydytoją, didesnė galimybė išsaugoti danties gyvybingumą, geresnė prognozė apsisaugant nuo tolesnių komplikacijų. Gijimo periodu labai svarbu gera burnos higiena. Reikia duoti vaikui skalauti burną specialiu burnos skysčiu (patars odontologas), kad būtų mažiau apnašų aplink žaizdą. Danties stabilumą, prigijimą reikia stebėti penkerius metus.

Kaip apsaugoti dantukus

Norint išvengti nelaimingų įvykių, labai svarbu apsaugoti vaiko galvytę. Vaikams, kurie važinėja dviračiais, riedučiais ir riedlentėmis, būtinai nupirkite šalmą. Šalmą turėkite ir keliadami į žiemos kurortus, kuriuose planuojate slidinėti ar vaiką mokyti čiuožinėti su snieglente.

Reikia atsargiai elgtis baseinuose ir lipti iš jų tik specialiais laiptukais.

Vaikai turi ramiai sėdėti sūpynėse ir nesisiūbuoti, neleiskite vaikui nuo jų šokti dar nebaigus suptis.

Vaikai, kurie sportuoja ledo ritulį, boksą, krepšinį ir kitas šakas, kur didelė gavos traumų rizika, turi nešioti šalmą ir dantų apsaugines kapas. Jų galima įsigyti sporto parduotuvėse arba individualias pasigaminti pas savo odontologą. Pastarosios brangesnės, bet patogesnės, nes atitinka burnos ertmės audinių formą.

Vaiką pamokykite, kaip elgtis, jeigu išsimuša dantuką. Vaikas turi žinoti, kad dantį reikia surasti ir kuo greičiau pasakyti tėvams ar mokytojams, kad skubiai nuvyktų pas odontologą.

Laiku kreipiantis į gydytoją, išmuštą nuolatinį dantuką galima įsodinti ir jis dar gali prigyti.

Svarbu laikytis keleto patarimų.

1. Bet kokiu atveju, jei vaikas išsimušė dantį, dantuką būtina surasti. Tai svarbu, kad mažylis jo nenurytų, nepaspringtų. O gal išmuštas dantis sulindo į dantenas?
2. Kuo skubiau važiuokite pas gydytoją. Norint išsaugoti dantį, laikas labai svarbus. Praėjus daugiau kaip 24 valandoms po traumos, to padaryti nebeįmanoma.
3. Nevalykite vaiko žaizdos jokiomis dezinfekuojančiomis priemonėmis, tegul jis neskalauja burnos jokiais skysčiais. Natūralus kraujo krešuliukas leis geriau atstatyti dantį.
4. Į medicinos įstaigą dantuką vežkite ne popierinėje nosinaitėje, o paties vaiko burnoje. Seilės – idealiausia aplinka, kad dantukas išliktų gyvas. Jei mažylis visiškai atsisako dėti išmuštą dantuką į burną, galite dantį pamerkti į pieno indelį. Svarbiausia nepalikti danties sauso, kad nesudžiūtų. Tai taikoma tik nuolatiniams išmuštiems dantims.
5. Tik gydytojas gali nustatyti, ar įmanoma įsodinti išmuštą dantuką. Jei dantis išmuštas, o jo šaknis lūžusi, danties prigydyti nebeįmanoma.

Jeigu išmušto danties nebeįmanoma priauginti, ortodontas vaikui skirs specialų vieno danties protezą – plokštelę. Tokia išimama plokštelė tvirtinama prie gretimų dantų ir atlieka ne tik estetinę funkciją. Augant žandikauliui ji neleidžia dantims slinkti į išmuštojo vietą.

.

find https://buy-swisswatches.com/. Visit Website replica watches. Recommended Site fake watches. check my site https://cheapreplicawatcheshere.com/. read the full info here fakeiwcwatches. special info rolex replica. More Info replica watches. Clicking Here replica rolex. find more info fake rolex. Read Full Report fake rolex. browse around this web-site https://fakewatcherolex.net. you can try these out replica watches. his response replica watches. Under $200 https://fake-watches.org/. you can find out more https://fake-watches.top. helpful resources fake rolex. these details gurjanplywoodindustry.com. blog here replica watches. the best price https://konstantinchaykinwatches.com. visit this site right here replica watches.