Kraunasi...

Ortodontinis gydymas nėštumo metu

Ortodontinis gydymas nėštumo metu

Nėštumas yra ypatingas laikotarpis moters gyvenime. Kadangi ortodontinis gydymas trunka ilgiau nei nėštumas, dažnai moterys domisi, ar galima nešioti breketus pastojus ir ar nereikės nuimti breketų anksčiau laiko. Jei laukiatės, būtinai informuokite savo ortodontą. Nesvarbu, ar tai būtų prieš gydymą, ar gydymo eigoje. Tačiau kontraindikacijų ortodontiniam gydymui nėštumo metu nėra.

 

Pagrindiniai pokyčiai, turintys įtakos ortodontiniui gydymui, vykstantys nėštumo metu yra:

 

Suaktyvėja dantenų uždegimas.

Kadangi keičiasi hormonų santykis organizme, dažnai nėštumo metu moteris pastebi paburkusias, kraujingas dantenas. Šis procesas suaktyvėja, jei nėra laikomasi burnos higienos režimo. Tokia būklė gali būti ir periodonto pažeidimo priežastis. Patys breketai nėra dantenų uždegimo priežastis, tačiau tai yra apnašų kaupimosi vieta, ant kurios kaupiasi bakterijos, o tai gali dar labiau įtakoti dantenų uždegimą. 

    

Hormoniniai pokyčiai įtakoja danties judesio greitį. 

Nėštumo metu išsiskiriantys hormonai gali įtakoti danties judėjimo greitį. Estrogenai sumažina danties judėjimo greitį, o relaksinas - nėštumo hormonas , kuris išsiskiria prieš gimdymą, taip pat turi įtakos greitesniam danties judesiui. Kartais nėštumo metu gydytojas ginekologas gali paskirti hormoninius vaistus ar vitamino D papildus. Tai gali turėti įtakos sulėtėjusiam danties judesiui. 

 

REKOMENDACIJOS:

 

    I trimestras: Nėštumo pradžioje, priklausomi nuo pykinimo laiko, paprašykite paskirti laiką, kai jaučiatės geriausiai. (Norėdamos išvengti dantų erozijos, visada paskalaukite burną vandeniu, kad neutralizuotumėte rūgštinę terpę.) Prieš ortodontinį gydymą yra reikalingos rentgeno nuotraukos. Nors apšvita nėra didelė, tačiau nėštumo metu svarbu kuo labiau sumažinti apšvitos gaunamą kiekį. Ypatingai tai svarbu pirmo trimestro metu. Tad jei nėštumo pradžia sutampa su jūsų noru pradėti ortodontinį gydymą, geriau būtų palaukti.

 

    II trimestras - geriausias laikas profesionaliai burnos higienai. 

 

     III trimestras, Jei apsilankymo metu, sėdint kėdėje jums pasidaro silpna, visada paprašykite, kad kėdę pakeltų kiek įmanoma į vertikalesnę padėtį, klubus pasukite į kairę pusę. Horizontalioje padėtyje yra užspaudžiama tuščioji vena, kas gali sukelti silpnumą, galvos svaigimą, nualpimą. 

    

Svarbiausias dalykas yra gera ir kruopšti burnos higiena, kuri padės išvengti nemalonių pojūčių ir komplikacijų!

.