Kraunasi...

Žalingi vaikų įpročiai

Žalingi vaikų įpročiai

Kodėl taip yra?

Mūsų protėviai turėjo tiesius dantis, o ir protiniai išdygdavo be jokių problemų. Tačiau dabar daugelio dantys susigrūdę, nekalbant apie kitas sukandimo problemas.

Daugiausia įtakos sąkandžio susiformavimui turi paveldimumas. Tačiau aplinkos įtaka taip pat veikia žandikaulius ir tai prasideda jau nuo pirmųjų gyvybės užuomazgos dienų.

Nėštumas

Žandikaulių formavimas prasideda labai anksti, jau nėštumo pirmojo trimestro metu susiformuoja visos veido ir žandikaulių struktūros. 6–12 nėštumo savaitės yra itin svarbios veido vystymuisi. Žalingi aplinkos veiksniai – vaistai, nikotinas, alkoholis, virusinės ar bakterinės ligos, didelis stresas, kokių nors medžiagų trūkumas – gali kenkti vaisiaus augimui. Tarkime, įrodyta, kad esant per mažam vitamino K kiekiui, vėliau gali išsivystyti siauroki žandikauliai.     

Maitinimas krūtimi

Gimus kūdikiui, rekomenduojama maitinti krūtimi, ne tik dėl motinos pieno naudos, bet ir dėl taisyklingo žandikaulių augimo. Mišinėliais maitinami vaikai vėliau labiau linkę pasiduoti žalingiems įpročiams, dažniau serga alergine sloga.

Mityba

Vaikui augant ir keičiantis jo mitybos įpročiams reikėtų atkreipti dėmesį ir į kelis dalykus, kurie svarbūs sukandimui.

1. Mažai kalcio.

2. Per minkštas maistas.

3. Maisto nesukramtymas. Kai vaikas mažai kramto, sutrinka normalus veido ir galvos kaulų augimas. Susiformuoja mažesni žandikauliai, dėl to dantys susigrūda, atsiranda kitos sukandimo problemos. Žandikauliams reikia apkrovos, kaip ir kitiems kūno kaulams,kad galėtų formuotis taisyklingi kramtyme dalyvaujantys kaulai. Žalios daržovės, vaisiai, riešutai – geriausias ir  sveikiausias būdas mankštinti žandikaulius.

Žalingi įpročiai

Aktyviai besiformuojant žandikauliams, skeletinės deformacijos gali susidaryti dėl žalingų vaiko įpročių.

Štai jie:

Nykščio čiulpimas.

Lūpos kramtymas.

Liežuvio kišimas tarp dantų.

Čiulptukas. Jo geriausiai atsisakyti iki 2–3 metų. Padarius tai vėliau, gali pradėti formuotis atviras sukandimas.

Kvėpavimas pro burną. Dėl to sutrinka dantis supančių minkštųjų audinių spaudimas, todėl susiaurėja viršutinis žandikaulis, tarp priekinių dantų gali atsirasti tarpas.

Sukandimui įtakos turi net laikysena. Ydinga kūno padėtis paveikia ir žandikaulių padėtį.

Kas be ko, svarbi dantų sveikata. Jei vaikas per anksti neteko pieninių dantų, jo nuolatiniai dantys gali netaisyklingai išdygti ir augti susigrūdimą.

Kaip galima padėti?

Stebėkite kad vaikas kvėpuoti pro nosį, nečiulptų nykščio, pastoviai nekaišiotų liežuvio tarp dantų. Jei matote, kad sunkiai kontroliuoja žalingus įpročius, reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju ortodontu. Kartais reikia pagaminti aparatą, kuris padeda kontroliuoti žalingus įpročius, taip gali būti rekomenduojamos mankštos. Neretai yra bendradarbiaujama su nosies, gerklės ir ausų gydytoju, o kartais prireikia ir psichologo pagalbos.

 

Nuotraukos
.

find https://buy-swisswatches.com/. Visit Website replica watches. Recommended Site fake watches. check my site https://cheapreplicawatcheshere.com/. read the full info here fakeiwcwatches. special info rolex replica. More Info replica watches. Clicking Here replica rolex. find more info fake rolex. Read Full Report fake rolex. browse around this web-site https://fakewatcherolex.net. you can try these out replica watches. his response replica watches. Under $200 https://fake-watches.org/. you can find out more https://fake-watches.top. helpful resources fake rolex. these details gurjanplywoodindustry.com. blog here replica watches. the best price https://konstantinchaykinwatches.com. visit this site right here replica watches.